Uzmanlık Sertifika Programı

 

Uluslararası Masterson Enstitüsü tarafından yürütülen 3 yıllık master sertifika programının amacı; ‘Masterson’ın gelişimsel, kendilik ve nesne ilişkileri yaklaşımı’ ve bunların normal insan gelişimindeki etkilerini, psikopatoloji ve psikanalitik temelli psikoterapilerin temel öğretilerini, -ayrıca kendilik bozuklukları olarak da ele alınmakta olan- ‘kişilik bozukluklarından muzdarip olan bireylerle çalışan terapistlere özel’ bir odak çerçevesinde gerekli bilgi ve beceriyi sağlamaktır.

 

Son yıllarda, nörobiyoloji ve bağlanma teorileri Masterson Yaklaşımınının teorik çerçevesine entegre edilmiştir. Bu program, 3 yıllık formal eğitim ve ilave olarak klinik süpervizyon içermektedir. Eğitimler sonbahar ve ilkbaharda başlamakta, her bir sömestir 16 hafta sürmektedir.

 

Enstitü tam bir kişisel ve profesyonel gelişim kapasitesine ulaşılmasını teşvik eder. Bu nedenle, adayların bireysel terapi almalarını önermektedir. Enstitünün amacı, özellikle Borderline, Narsisistik ve Şizoid Bozukluklardan muzdarip olan bireylerin terapisinde, psikodinamik prensiplerin yanısıra teorik ve teknik olarak gerekli donanıma sahip üst düzeyde becerikli terapistler birliği oluşturmaktır.

 

Daha fazla bilgi için International Masterson Institute sayfasını ziyaret ediniz.

INTERNATIONAL MASTERSON INSTITUTE

 

Program içeriğine ulaşmak için linke tıklayınız.

IMIbulletin_3year2012